Już wkrótce w naszej szkole zawita szybki, bepieczny i darmowy internet

Utworzono dnia 06.12.2018

Miło jest nam poinformować, że 27 listopada 2018 r. Pani Dyrektor Dorota Kurek podpisała umowę o świadczenie publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych w Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, do których należą:

- nieodpłatne usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu o przepustowości 100 Mb/s,

-nieodpłatnych usług bezpieczeństwa teleinformatycznego, obejmujacych ochronę przed szkodliwy oprogramowaniem, monitorownie zagrożeń i bezpieczeństwa sieciowego.

Już w drugim semestrze roku szkolnego 2018/2019 uczniowie będą mieli dostęp do internetu o parametrach, które umożliwiają wykorzystanie go do procesów dydaktycznych. Zagwarantuje to wyrównanie dostępu do wiedzy, rozwój nowych form kształcenia oraz zdobywanie kompetencji, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli.

Więcej o OSE:

red.: AJ