"Koncert Kolęd" wprowadził nas w świąteczny czas...

Utworzono dnia 15.12.2018

Tradycją naszej szkoły jest coroczne Kolędowanie przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku; w sobotę 15 grudnia b.r o godzinie 17: 00 w Sali Wiejskiej w Pietrzykowie zebrali się: dyrekcja, nauczyciele pracownicy naszej szkoły, zaproszeni goście oraz uczniowie i ich rodzice. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą atmosferę i miłe doznania wizualne oraz słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści oraz zaproszona Orkiestra Parafii Królików pod batutą kapelmistrza Piotra Bartosika. Publiczność kolejny raz mogła przeżyć historię Maryi i Józefa oraz nowo narodzonego Jezusa, tym razem wydarzenia przywołane zostały za pomocą przepięknych kolęd i pastorałek. Uczniowie każdej z klasy przygotowali jedną z tradycyjnych pieśni bożonarodzeniowych i wspaniale zaprezentowali się przed licznie przybyłą publicznością.

Dzieci z radością ale i należytą powagą odśpiewały przepiękne pastorałki oraz kolędy. Wspólne śpiewanie wprowadziło zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż

przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Szkolne kolędowanie pozwoliło poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela.

Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń od pani Justyny Sosnowskiej – prezes Stowarzyszenia Edukacyjno-Kulturalno-Turystycznego „Nasza Skoła” oraz dyrekcji szkoły. Pani Dorota Kurek wyraziła wdzięczność wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację przedstawienia bożonarodzeniowego.

Nie zapomniano również o zbliżających się imieninach ks. Zenona Kozłowskiego. Pani dyrektor wspólnie z nauczycielami, dziećmi oraz zaproszonymi gośćmi złożyła na ręce solenizanta moc najszczerszych życzeń.

red.: S.S., rec.:M.G.

"Koncert Kolęd"- fotorelacja