"Lubimy siebie" na warsztatach socjoterapeutycznych

Utworzono dnia 25.02.2019

Podczas ostatnich zajęć socjoterapeutycznych uczniowie wzięli udział w warsztatach pt. ,,Lubimy siebie”. Głównym celem spotkania była próba akceptacji samych siebie i innych osób, a także wskazywanie swoich mocnych i słabych stron.

Młodzież podczas zajęć miała możliwość wczuwania się w rolę innych osób i rozwijania postaw prospołecznych , co wpływa korzystnie na relacje z innymi ludźmi.

Na początku uczniowie, siedząc w kręgu, opisywali nastrój, w jakim zaczynali zajęcia.

Każdy miał możliwość wypowiedzenia się na temat swoich mocnych i słabych stron.

Młodzież z dużym zaangażowaniem i starannością wykonywała ćwiczenia mające na celu akceptację środowiska, samych siebie i innych osób, z uwzględnieniem konieczności kierowania się w życiu empatią.

Efektem końcowym zajęć było tworzenie przez wszystkich uczestników kompozycji plastycznej

pt. ,,Mój świat”. Każdy uczeń tworzył mapę swoich ulubionych zajęć ,czynności i przedmiotów za pomocą różnych wycinków z gazet i czasopism . Wszystkie osoby po kolei opowiadały o swojej twórczej pracy plastycznej . Nagrodą dla wypowiadających się było uznanie i oklaski pozostałych członków grupy.

Red. NW Rec. MG

Lubimy siebie- fotorelacja