Narodowe Czytanie 2018 w naszej szkole

Utworzono dnia 04.12.2018

W piątek 30 listopada 2018 roku, w naszej szkole odbyło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

Do czytania zaprosiliśmy: p. Prezes Stowarzyszenia Edukacyjno-Kulturalno-Turystycznego w Pietrzykowie - Justynę Sosnowską, p. Dyrektor Dorotę Kurek, przewodniczącą Rady Rodziców p. Magdalenę Górską, przedstawicielkę grona pedagogicznego p. Natalię Defitowską oraz uczennice z klas VI – VII i III gimnazjum.

Uroczyste czytanie rozpoczęły uczennice gimnazjum: Anna Bojarska i Wiktoria Wolnicka, laureatki „Konkursu o życiu i twórczości Stefana Żeromskiego”, które przeczytały, jak one rozumieją słowo przedwiośnie. Tematyczna scenografia, utwór muzyczny „Wiosna przyjdzie” i sceny z filmu „Przedwiośnie” wprowadziły zgromadzonych w doniosły nastrój. Lektorzy pięknie interpretowali tekst powieści, a wszyscy z zainteresowaniem przysłuchiwali się.

Panie: Katarzyna Bednarek i Sylwia Sobczak wręczyły dyplomy i nagrody uczennicom, które wzięły udział w konkursie plastycznym i literackim.

Niezwykła lekcja języka polskiego zachęciła młodzież do czytania polskiej literatury oraz była kolejną okazją do uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Red. MP rec. MG

Narodowe Czytanie "Przedwiośnia"