Stop przemocy i agresji!

Utworzono dnia 30.04.2019

Tworzenie plakatu ,, Stop przemocy i agresji”

na zajęciach socjoterapeutycznych.

Podczas ostatnich zajęć socjoterapeutycznych uczestnicy wykonywali plakat dotyczący przeciwdziałania przemocy i agresji. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy i od razu zabrali się do projektowania plakatu. Z dużą starannością i zaangażowaniem sporządzali plakat, które swoją treścią nawiązywały do tematyki związanej z zagrożeniami z zakresu przemocy i agresji. Adresatami tej akcji byli uczniowie klas II – V. Prace były wykonywane na bristolu, przy użyciu dostępnych materiałów, takich jak: kredki, farby i pisaki. Uczniowie, tworząc plakaty, wyrażali swój sprzeciw wobec zachowań agresywnych. Młodzi ludzie dowiedzieli się, jak radzić sobie, gdy ktoś względem nich stosuje przemoc, gdzie szukać pomocy, jak radzić sobie z trudnymi kolegami/koleżankami.

Plakaty znalazły się na klasowej wystawie. Uczestnicy zajęć zrozumieli, że wspólnymi siłami mogą przeciwdziałać przemocy, przekonali się również, iż nie można być obojętnym wobec działań agresywnych.

Red. NW Rec. MG

Twórcy plakatu i ich prace

Utworzono dnia 30.04.2019, 13:40