Ziemia kreatywnie

Utworzono dnia 18.04.2023

Kreatywna Ziemia

Nadchodzi Dzień Ziemi, najbardziej znane święto ekologiczne na całym świecie. Cały rok powinniśmy dbać o naszą planetę, ale to właśnie 22 kwietnia najbardziej uzmysławiamy sobie, co możemy zrobić, żeby była ona piękna. Z tego też powodu zajęcia socjoterapeutyczne rozpoczęliśmy od podania przykładów dbania o naszą Ziemię. Oszczędzajmy wodę, segregujmy śmieci, nie zaśmiecajmy lasów, łąk i parków. Zamiast samochodu wybierzmy rower, a na zakupy zabierzmy bawełnianą torbą wielokrotno użytku. Następnie uczniowie wykonali kreatywną Ziemię. Każdy stworzył Ziemię widzianą swymi oczami.

Dzięki tym zajęciom uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat naszej planety oraz uświadomili sobie, że „to my jesteśmy za nią odpowiedzialni”.

red. AB, rec. KB

Ziemia kreatywnie